به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی صورت گرفت: بازدید سه‌ساعته رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از معاونت صنایع‌دستی و پژوهشکده هنرهای سنتی
به‌مناسبت هفته صنایع‌دستی صورت گرفت: بازدید سه‌ساعته رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از معاونت صنایع‌دستی و پژوهشکده هنرهای سنتی
به‌‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا علی‌اصغر مونسان معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری امروز سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۹۷ به مناسبت هفته صنایع دستی با همراهی پویا محمودیان معاون صنایع‌دستی از بخش‌های مختلف این معاونت بازدید کرد.
معاون رئیس‌‌جمهوری در این بازدید با تاکید بر تسریع اجرای طرح تجاری‌سازی صنایع‌دستی، موضوع فروش و بازاریابی را از مشکلات جدی این بخش دانست.
مونسان همچنین در دیدار رودررو با کارشناسان معاونت صنایع‌دستی، بسته‌بندی و ارائه طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه بسته‌بندی را مورد تاکید قرار داد.
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این بازدید توجه به هنرمندان، تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع‌دستی را از جمله موضوعاتی دانست که معاونت صنایع‌دستی باید به آن توجه کند.
مونسان در ادامه با همراهی عبدالمجید شریف‌زاده رئیس پژوهشکده هنرهای سنتی از این پژوهشکده بازدید کرد و با هنرمندان بخش‌های مختلف در مورد نحوه ساخت، حفظ و احیای هنرهای سنتی به گفت‌و‌گو پرداخت.
معاون رئیس‌جمهوری از کارگاه ساخت ساز سنتی، نگارگری، خاتم‌کاری، قلم‌زنی، سفال و سرامیک، پاپیه ماشه، منبت و معرق، کارگاه مینا، گچ‌بری، نقاشی پشت شیشه و تولید پارچه زربفت بازدید کرد.
معاون رئیس‌جمهوری در جریان این بازدید از هنرمندان خواست تا با حفظ اصالت هنرهای سنتی، طرح‌ها و ایده‌های خلاقانه خود را به منصه ظهور برسانند. مونسان بر حفظ و نگهداری هنرهای سنتی تاکید کرد و هنرمندان این حوزه را مورد تحسین قرار داد.


تاریخ انتشار: 12:2:16 1397/03/23
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
مونسان در نشست با برج‌سازان: افراد برجسته صنعت ساختمان‌سازی به کمک صنایع‌دستی بیایند
در دیدار رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ‌‌و گردشگری مورد تأکید قرار گرفت حمایت نظام بانکی کشور از گردشگری و صنایع‌دستی
نمایشگاه فرهنگی هنری «گنجینه» در مشهد برپا شد
اجرای طرح آموزشی استادشاگردی در خانه صنایع‌دستی بیرجند
تجلیل از هنرمندان صنایع‌دستی آذربایجان غربی
نمایشگاه ملی گردشگری اردبیل برای چهارمین سال متوالی برگزار می‌شود
برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان فسا
ارومیه میزبان جشنواره ملی گردشگری و نمایشگاه صنایع‌دستی
مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین دوسالانه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی تهران برگزار شد
فراخوان شرکت در نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی «تبریز۲۰۱۸»
مونسان در پیامی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی: هر یک از محصولات صنایع دستی می تواند به عنوان پیامی فرهنگی از این آب و خاک به سراسر جهان ارسال شود
پیام تبریک معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی
رونق تولید و اشتغال روستایی، سمقاور روستای منبت کشور، شهید شاه میرزالو استادکاری که با بازگشت به روستای سمقاور کمیجان منبت کاری را در این روستا رونق داد.
دعوت از هنرمندان برای طراحی بسته‌بندی صنایع‌دستی در اردبیل
مونسان در نشست با تعدادی از فعالان صنایع‌دستی: حداکثر حمایت از حوزه صنایع‌دستی به‌عمل می‌آید/ بیمه هنرمندان صنایع‌دستی یکی از مهم‌ترین مصوبات مجلس است
نظر کاربران سایت
هنوز نظر ثبت نشده است.
نظر شما
رفتن به بالای صفحه