برگزاری آزمون کتبی جامع هنری؛ ۱۵ تیر
برگزاری آزمون کتبی جامع هنری؛ ۱۵ تیر
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، نشست خبری دومین آزمون جامع و بیست و پنجمین آزمون ادواری استاندارد‌های مهارتی هنر، امروز با حضور مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری و مدیر سامانه دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در ساختمان دفتر موسیقی برگزار شد.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این نشست گفت: دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری یکی از ارکان چهارگانه در معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است و این دفتر باید به آموزش هنر کمک کند که یکی از حوزه‌های فعالیتی ما بخش آزمون‌های مهارتی حوزه فرهنگ و هنر است.

محمد اله یاری افزود: اداره هنرستان‌های هنر‌های زیبا در سراسر کشور زیر نظر دفتر آموزش اداره می‌شوند و همچنین صدور مجوز آموزشگاه‌های آزاد هنری در حوزه، موسیقی، تجسمی و نمایش برعهده دفتر آموزش است.

وی گفت: برابر تفاهمی که وزارت آموزش و پرورش با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دارد، موضوع آموزش‌های حوزه هنر بر عهده دفتر آموزش است و ۱۵ تیر آزمونی در این زمینه برگزار خواهد شد که هنرمندان برای گرفتن دیپلم خود از وزارت آموزش و پرورش به گواهی نامه نیاز دارند و در این آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

وی افزود: اعضای شورای راهبردی تعیین شده اند و مدیران کل دفتر آموزش در استان‌ها مسئول برگزاری آزمون‌ها هستند و آزمون‌ها از نظر صحت و سلامت مانند کنکور‌ها است که ۱۵ تیر آزمون کتبی، دو روز بعد از آن آزمون‌های مهارتی و عملی در استان‌ها برگزار می‌شود و هزار و ۶۷۳ نفر در آزمون ادواری شرکت کرده اند.

مدیرکل دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری به رشته‌های آزمون اشاره کرد و گفت: تولید چندرسانه ای، طراحی صفحات وب، تصویرسازی کامپیوتری، عکاسی، عکاسی دیجیتال، چهره سازی، تذهیب، نگارگری، چاپ دستی، کاغذسازی، منبت کاری، خاتم کاری، طراحی طلا و جواهر، سفالگری، هنر آیین کاری، سازسازی (سنتور و سه تار)، آواز جهانی، آواز ایرانی، دستیاری طراحی لباس، نوازندگی ساز ایرانی، رشته مدیریت برنامه ریزی، چهره آرایی، گره چینی و ... رشته‌های مختلفی هستند که هنرجویان در این رشته‌ها شرکت می‌کنند.

مدیر سامانه دفتر آموزش و توسعه فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز در این نشست گفت: از اسفند ۱۳۹۲ سعی کردیم کارمان را به شکل رایانه‌ای و سامانه‌ای انجام دهیم و در سامانه آزمون هنر تا کنون ۳۱۴ هزار و ۱۳ نفر ثبت نام شده اند که ۲۳۴ هزار و ۵۰۳ نفر مرد و ۷۹ هزار و ۵۰۳ نفر زن بوده اند و ۶۶۱ نفر اتباع خارجی داشته ایم که از این میان ۱۳۱ هزار و ۵۰۰ نفر قبول شده اند و تا کنون ۳۶۶ هزار و ۸۶۰ گواهینامه صادر شده است.

نسیم پرگل افزود: در سال تحصیلی امسال ۴۳ هزار و ۴۱۳ نفر ثبت نام کرده اند و افراد مختلف با سامانه در ارتباط هستند و آموزشگاه‌ها و مراکزی که کار آموزش را انجام می‌دهند از ما رمز عبور دریافت کرده اند و می‌توانند به سامانه وارد شوند و ثبت نام هنرجویانشان را انجام دهند.


تاریخ انتشار: 11:59:12 1397/04/12
Shortcut keys: Prev=Right , Next=Left
موضوعات مرتبط
رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی خبر داد: سازمان میراث‌فرهنگی در صدر پاسخ‌گوترین دستگاه‌ها به مطالبات مردمی
نماینده مردم تبریز تأکید کرد: لزوم ورود هنرمندان صنایع‌دستی به بازارهای جهانی
مدیرکل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی عنوان کرد: نمایشگاه‌های صنایع‌دستی پایگاه اصلی حمایت از کالای ایرانی
احیای 11 رشته صنایع‌دستی منسوخ‌شده در استان مرکزی
فردا آغاز می‌شود: نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی «تبریز2018» با 220 غرفه
مونسان در نشست با برج‌سازان: افراد برجسته صنعت ساختمان‌سازی به کمک صنایع‌دستی بیایند
در دیدار رئیس‌کل بانک مرکزی و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی ‌‌و گردشگری مورد تأکید قرار گرفت حمایت نظام بانکی کشور از گردشگری و صنایع‌دستی
نمایشگاه فرهنگی هنری «گنجینه» در مشهد برپا شد
اجرای طرح آموزشی استادشاگردی در خانه صنایع‌دستی بیرجند
تجلیل از هنرمندان صنایع‌دستی آذربایجان غربی
نمایشگاه ملی گردشگری اردبیل برای چهارمین سال متوالی برگزار می‌شود
برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی در شهرستان فسا
ارومیه میزبان جشنواره ملی گردشگری و نمایشگاه صنایع‌دستی
مراسم تقدیر از برگزیدگان چهارمین دوسالانه داوری نشان ملی مرغوبیت صنایع‌دستی تهران برگزار شد
فراخوان شرکت در نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی «تبریز۲۰۱۸»
نظر کاربران سایت
هنوز نظر ثبت نشده است.
نظر شما
رفتن به بالای صفحه